Μεγάλο πρόβλημα υπάρχει στον δρόμο από Διομήδια προς Λεύκη σε έναν δρόμο που συνεχώς τα τελευταία χρόνια γίνονται ατυχήματα. Ο δρόμος αυτός είναι άθλιος, έχει ελλιπή σήμανση και δεκάδες λακκούβες. Είναι επιβεβλημένο να επιληφθεί του θέματος ο Δήμος Βιστονίδας και οι τεχνικές του υπηρεσίες γιατί με τις τελευταίες βροχές η κατάσταση έχει επιδεινωθεί πολύ άσχημα. Προχθές μάλιστα φίλος με επιβατικό αυτοκίνητο έπαθε μεγάλη ζημιά αφού πέφτοντας μέσα σε λακκούβα έσκασε τα λάστιχά του και κατάστρεψε και ένα αμορτισέρ. (Οι πολίτες απαιτούν άμεση λύση στο πρόβλημα του δρόμου από την Νομαρχία και τον ενταύθα δήμο).
Προηγούμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".