Αλήθεια τι θα κάνει ο ΛΑΟΣ στις εκλογές του Νοεμβρίου; Με ρώτησε φίλος επαγγελματίας σε μια συζήτηση πολιτική χθες το απόγευμα. «Θα κατεβάσει ψηφοδέλτια;» Ιδού μερικές εγκυρότατες πληροφορίες: Καταρχάς ο πρόεδρος Γιώργος, δεν θα ασχοληθεί με τους κατά τόπους δήμους. Έχει αναθέσει στους «περιφερειάρχες» του αυτήν την δουλειά. Και οι οδηγίες λένε «δεν έχει νόημα να το παίξουμε αλα ΚΚΕ, δηλαδή κατεβάζω ψηφοδέλτιο και καταγράφω δυνάμεις». Έτσι, το ΛΑΟΣ είναι ανοιχτός σε συνεργασίες κατά… περίπτωση. Σου λέει: άσχημα είναι να πάρω κανέναν αντιδήμαρχο, στα καλά καθούμενα και να προωθήσω τις θέσεις μου στη σκακιέρα; (Σωστή η σκέψη…).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".