Μάλλον θα κατάλαβε από προχθές ο δήμαρχος Μιχάλης Στυλιανίδης ότι ο δρόμος προς την …Ιθάκη της επανεκλογής του δεν είναι στρωμένος με ροδοπέταλα. Η αιφνιδιαστική (;) συνάντηση Μπένη- Καρασακαλίδη και η συγκέντρωση στελεχών του Πούλιου ήταν δυο πρώτα μηνύματα από τον… Ποσειδώνα προς τον «Οδυσσέα» μας. Ερώτημα: μόνος του κινήθηκε ο Καρασακαλίδης; Ή με προτροπή του… Ποσειδωνίου της Ρηγίλλης, σε μια εμφανή προσπάθεια να σταλεί μήνυμα προς τους «ντορικούς» δημάρχους ότι τίποτε δεν είναι δεδομένο; Διαλέγετε και παίρνετε. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν θα μας το πει. (Ειδικά από την εξέλιξη αυτή ενισχυμένος θα βγει σε κάθε περίπτωση ο Χρήστος Πούλιος).
Προηγούμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".