Μιλούσα χθες με ένα φίλο και με ρωτούσε πού πάει η πόλη μας η Ξάνθη. Μετά από λίγα λεπτά σκέψεις του είπα αυθόρμητα: «Πάμε στον γκρεμό». Τα περισσότερα εργοστάσια έκλεισαν, η αγορά πάει κατά διαόλου, ανάπτυξη δεν υπάρχει, κανείς από τους αυτοδιοικητικούς μας δεν κάνει προσπάθεια να κάνει κάτι αναπτυξιακό στον τόπο. 12 χρόνια Δήμαρχος ο Στυλιανίδης δεν μπόρεσα να βρω ένα έργο του που να έχει αναπτυξιακό χαρακτήρα για την πόλη της Ξάνθης. Ή έστω μια άλλη του ενέργεια που να υποστηρίζει την ανάπτυξη της απασχόλησης στον Δήμο Ξάνθης. Πόσες θέσεις εργασίας έχουν δημιουργηθεί τα τελευταία χρόνια με την συμβολή του δήμου; Και δεν μιλάμε για αυτές τις εποχιακές θέσεις ρουσφετολογικών προσλήψεων του Καλαΐτζή και του Τσέπελη, μιλάμε για μόνιμες θέσεις που να είναι ταυτόχρονα και παραγωγικές. (Ο Δήμος έχασε το τρένο της ανάπτυξης, γιατί μας ζητάνε ξανά την ψήφο μας;)
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".