Από το πουθενά έγιναν μεγάλοι παράγοντες και συνδιαμορφωτές της πολιτικής κατάστασης στον Νομό Ξάνθης. Ο ένας πράσινος και ο άλλος γαλάζιος, ένωσαν τις δυνάμεις τους και βάρεσαν γροθιά στο μαχαίρι. Τελικά «τους βγήκε» η όλη υπόθεση και κέρδισαν τις εντυπώσεις. Εντάχθηκαν στον διευρυμένο μεγάλο δήμο Αβδήρων μαζί με το Σέλερο, αλλά η έδρα παρέμεινε τελικά στην Γενισέα. Για τον σκοπό αυτό κινητοποίησαν όλους τους κατοίκους της Βιστωνίδας, τους κάτοικοι του Σελέρου αλλά ακόμη και κάποιους από τους οικισμούς του Δήμου Αβδήρων. Και είχαν μαζέψει τελικά πάνω από 10 χιλιάδες υπογραφές με ονοματεπώνυμο και αριθμό ταυτότητας. (Τώρα πρέπει να αισθάνονται και οι δυο δικαιωμένοι).
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".