Έντονος προβληματισμός μεταξύ των εμπλεκομένων επικρατεί τις τελευταίες ημέρες στη διαφημιστική αγορά της Ξάνθης με την απόφαση του υπουργείου Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων να προχωρήσει στο ξήλωμα ΟΛΩΝ των παράνομων διαφημιστικών πινακίδων!!! Ιδιαίτερα στο νομό μας το πρόβλημα εμφανίζεται οξυμένο αφού διατυπώνονται ολοένα και περισσότερα ερωτήματα για την υλοποίηση της απόφασης. Το κρίσιμο ερώτημα όμως δεν είναι πώς θα ξηλωθούν οι παράνομες πινακίδες από τους δρόμους, τις ταράτσες και τα πεζοδρόμια αλλά με ποιον τρόπο θα εμποδίζεται η εκ νέου τοποθέτησή τους. (Άντε κύριε δήμαρχε αρχίστε το ξήλωμα, αρχίστε το ξήλωμα).
Προηγούμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".