ΑθλητικάΤελευταία Νέα

Εκπληκτική εμφάνιση και διακρίσεις στο τραμπολίνο για τον Α.Σ. Ξάνθης Ερατώ

Το τριήμερο 16-19 Μάϊου ο Α.Σ. Ξάνθης Ερατώ συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τραμπολίνο Διπλού μίνι τραμπολίνου και ακροβατικού διαδρόμου Οι αγώνες διεξήχθησαν στην Αμαλιάδα , στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αμαλιάδας. Ο Α.Σ. Ξάνθης Ερατώ  ήταν ένας από τους Συλλόγους  που έλαβαν μέρος και συμμετείχε με 2 αθλητές με εξαιρετικές επιδώσεις.

Το ΧΡΥΣΟ μετάλλιο κατέκτησε η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ στο τραμπολίνο και το ΑΣΗΜΕΝΙΟ στο διπλό μίνι τραμπ. Και 7η θέση κατέκτησε ο ΓΚΙΡΕΤΛΗ ΓΙΟΥΣΟΥΦ στο διπλό μίνι τράμπ

Συγχαίρουμε την προπονήτρια μας κα Λαρίσα Παπάσοβα και τους αθλητές του Α.Σ. Ερατώ Ξάνθης για τις προσπάθειες και τις διακρίσεις τους. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στις προπονήσεις .

Ευχαριστούμε τους γονείς για την αμέριστη συμπαράσταση σε όλες τις δράσεις του συλλόγου.
Εκ μέρους του ΔΣ του Συλλόγου Ερατώ Ξάνθης.