Πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Μονογονεϊκών Οικογενειών-ΣΤΗΡΙΖΩ, για να τιμήσει την “Παγκόσμια Ημέρα Μονογονεϊκής Οικογένειας” στη κεντρική αίθουσα του Παλαιού Δημαρχείου Ξάνθης. Κεντρικοί ομιλητές ήταν ο δικηγόρος κ. Κωνσταντίνος Κουρτίδης, η δημοσιογράφος κ. Δώρα Τσαμπάζη (σύζυγος του Ολυμπιονίκη Αλέξανδρου Νικολαΐδη) και η Πρόεδρος του Συλλόγου κ. Κατερίνα Χατζηβασιλείου.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης π. Ιωακείμ Μούκανος, η Περιφερειακή Σύμβουλος Ξάνθης κα Σοφία Ψωμά, ο εκπρόσωπος του Δημάρχου Ξάνθης Αντιδήμαρχος κ. Κωνσταντίνος Γκαγκαλίδης, ο Αντιδήμαρχος κ. Αναστάσιος Ταρενίδης, το μέλος της κεντρικής επιτροπής ΣΥΡΙΖΑ Ξάνθης κ. Μαρία Τζαμπάζη, μέλη της Νομαρχιακής ΣΥΡΙΖΑ Ξάνθης και η Αντιπρόεδρος του Διδασκαλικού Συλλόγου Ξάνθης κ. Χαρίκλεια Γιαννακίδου.
Το ΔΣ του Συλλόγου Μονογονεϊκών Οικογενειών – ΣΤΗΡΙΖΩ, ευχαριστεί θερμά όλες και όλους που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση καθώς και για την ενεργή συμμετοχή τους κατά τη διάρκεια της ομιλίας.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/Messenger_creation_45045714-e3aa-480c-b005-ef312e95adb2.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/Messenger_creation_c79802fe-bd61-4b43-9525-7527a47e5637.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240321_194259.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240321_200542.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/Screenshot_2024-03-22-16-37-28-979_com.facebook.orca_.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/received_1924885201277422.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/03/IMG_20240321_225116.jpg)