Την δεύτερη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών πέτυχε σήμερα η Βασίλισσα μας, κερδίζοντας με σκορ 3 – 0 στην έδρα μας την ομάδα της Αναγέννησης Αλεξανδρούπολης .
Και τα τρία τέρματα της ομάδας μας σημείωσε η Κυριαζίδου Μαρία. Πριν τον αγώνα της Γυναικείας Ομάδας προηγήθηκε φιλικό παιχνίδι της Ακαδημίας μας με το αντίστοιχο τμήμα της Αναγέννησης Αλεξανδρούπολης από το οποίο και γνώρισε την ήττα με σκορ 3 – 4. Άξιζει να σημειωθεί ότι τα κορίτσια της Ακαδημίας μας αγωνίστηκαν και το Σάββατο στο παιδικό πρωτάθλημα που διοργανώνει η ΕΠΣ Ξάνθης κερδίζοντας μάλιστα τον αντίπαλο της , τον Άρη Πετεινού ( Κ – 10 ) με σκορ 3 – 0.
Επόμενος αγώνας για την Βασίλισσα μας την Κυριακή 03/12 με αντίπαλο την ομάδα του Ορέστη Ορεστιάδας στο δημοτικό γήπεδο της Θαλασσιάς.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/404387522_332085262912993_6737991262997695913_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/405614715_332085292912990_7293445103155071515_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/405626196_332085322912987_5306180621493627100_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/405605384_332085362912983_1593757448856061996_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/405623120_332085396246313_1974774915160073982_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/404361312_332085442912975_388206496985760410_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/405594844_332084969579689_3251354350135170479_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/405709109_332084896246363_3562507547164680142_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/404361128_332085219579664_3200499740785075180_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/11/404385034_332085159579670_7472882003935620493_n.jpg)