Κύριο ΘέμαΠαραπολιτικάΤελευταία Νέα

Αυτό είναι το πανίσχυρο ψηφοδέλτιο του Χρήστου Μέτιου για την ΠΑΜΘ (Όλα τα ονόματα των υποψηφίων)

Από 115 υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους (τον μέγιστο αριθμό σύμφωνα με το νόμο) αποτελείται το ψηφοδέλτιο της παράταξης «Νέα Περιφερειακή Αναγέννηση» του Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. Χρήστου Μέτιου, όπως αυτό κατατέθηκε επίσημα την Πέμπτη 31 Αυγούστου.

           Με το πέρας της ηλεκτρονικής κατάθεσης του φακέλου του συνδυασμού, ο κ. Μέτιος έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Με χαρά και αίσθημα ευθύνης απέναντι στους πολίτες της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και με σεβασμό στο θεσμό της Περιφερειακής Αυτοδιοίκησης, καταθέσαμε ηλεκτρονικά τον πλήρη φάκελο με τους υποψηφίους Περιφερειακούς Συμβούλους της Νέας Περιφερειακής Αναγέννησης.

115 ενεργοί πολίτες από όλη την Περιφέρειά μας – 47 γυναίκες και 68 άνδρες – γνωστοί από την επαγγελματική και κοινωνική τους δράση και προερχόμενοι από διάφορους πολιτικούς χώρους συστρατεύονται στον αγώνα για έναν κοινό στόχο: να συνεχίσουμε τη μεγάλη προσπάθεια για την ανάπτυξη της Περιφέρειάς μας, να προσθέσουμε σε ό,τι έχουμε καταφέρει μέχρι σήμερα και να εργαστούμε για να φτάσει η Περιφέρειά μας ψηλά, εκεί που τη θέλουμε όλοι μας.

Με σχέδιο και αποφασιστικότητα θα δώσουμε την εκλογική μάχη και θα πετύχουμε μια νέα μεγάλη νίκη.

Για μια Ανατολική Μακεδονία και Θράκη που παράγει, αναπτύσσεται και ευημερεί.»

Ακολουθεί ο πλήρης κατάλογος των υποψηφίων του συνδυασμού ανά Περιφερειακή Ενότητα και με αλφαβητική σειρά:

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΕΒΡΟΥ

1.        Γκουλιάμα Αλεξάνδρα (Εκπ/κος Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Έβρου)

2.        Γκρορίδου – Σταγκοπούλου Σταυρούλα (Ιδιωτική Υπάλληλος Αγροτικού Συνεταιρισμού Δημητριακών «Η Ένωση»)

3.          Γραμμενίδης Ανδρέας (Φαρμακοποιός)

4.        Γρουνίδης Χρήστος (Γεωπόνος)

5.       Δελησταμάτης Βασίλης (Αντιπεριφερειάρχης Αγροτικής Ανάπτυξης και Κτηνιατρικής – Κτηνίατρος)

6.    Καραμπατζάκης Γιώργος (Στέλεχος Ενόπλων Δυνάμεων)

7. Καραμπουναρλής Παύλος (Δημοτικός Υπάλληλος)

8.        Κίτσιου Ασημίνα (Εκπαιδευτικός –Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός υπολογιστών)

9.        Κοσμίδης Ιορδάνης (Εκπαιδευτικός Β/μιας –Διευθυντής 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης)

10.        Κουκουράβας Γιώργος (Διπλωματούχος Πολιτικός Μηχανικός – Πρόεδρος Αντιπροσωπείας ΤΕΕ Θράκης)

11.           Λουπασάκη Χρύσα (Ιδιωτική Υπάλληλος – Σύμβουλος Ακινήτων)

12.      Μάκρα Ραλλού (Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός – Πρώην Σχολική Σύμβουλος Ροδόπης)

13.      Μανάκα Ευγενία (Ιδιωτική Υπάλληλος)

14.      Μανδάνης Νίκος (Δημοσιογράφος  – Εκδότης / π. Αναπληρωματικός πρόεδρος ΕΡΤ3)

15.      Μανούση Χρυσή Βασιλική  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

16.      Μπράχος Κώστας (Καθηγητής)

17.      Ούτσιου Χρυσάνθη  (Τ.Ε. Μαία)

18.        Παλατσούδης Γιώργος (Δασολόγος Συνταξιούχος Δημόσιος Υπάλληλος)

19.      Παντηρίδου Δώρα (Επιχειρηματίας)

20.       Παπαγιαννάκη Ζωή (Νηπιαγωγός)

21.      Πόντικα Μαρία (Συνταξιούχος – Πρώην πρόεδρος Δημοτικής Κοινότητας Αλεξανδρούπολης)

22.      Σάββογλου Μαρία (Έμπορος – Αγρότισσα)

23.      Σιστρίνη Βιολέτα (Πρόεδρος ΚΟΙΝ.Σ.ΕΠ. TraKipedia)

24.      Τοπαλίδης Γιώργος (Στρατιωτικός)

25.      Τσαλκάτη Χριστίνα (Ιδιωτική Υπάλληλος – Ιατρικός Επισκέπτης)

26.      Τσώνης Θανάσης (Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος Τουρισμού – Φαρμακοποιός)

27.      Φωτακίδης Πρόδρομος (Συνταξιούχος Αντιστράτηγος Ε.Α.)

28.      Φωτιάδου Κατερίνα (Εκπαιδευτικός Med, Υπεύθυνη Δημ. Σχέσεων και Εκδηλώσεων της ΠΑΜΘ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΡΟΔΟΠΗΣ

1.        Ιμάμογλου Τζιχάν (Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων και Δράσεων Ανάπτυξης Ορεινών Περιοχών & Δικηγόρος)

2.        Ιμπραήμ Κιαμήλ (Πολιτικός Μηχανικός)

3.        Ιμπράμ Αχμέτ (Αντιπεριφερειάρχης Διοίκησης, Οικονομικών και Αθλητισμού & Ελ. Επαγγελματίας)

4.        Κασάπ Αχμέτ (Ορθοπεδικός)

5.        Κοσμίδου Ζωή (Πολιτικός Μηχανικός / πρώην Εκτελεστικός Γραμματέας)

6.        Κουτσογιάννη Κρυσταλλένια (Κρίστα) (Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός – Νομικός – Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Κομοτηνής)

7.        Κυρουβίδης Βασίλης (Υπάλληλος ΕΦΚΑ)

8.        Μάντρατζη Χασάν  (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

9.        Μεμέτ Ιλχάν (Δικηγόρος)

10.      Μεμέτ Ιμπράμ Αϊσούν Κετ  (Ιδιωτικός Υπάλληλος)

11.      Μολλά Αλή Μεμέτ Ισμαήλ (Κτηνίατρος)

12.      Μουμίν Καάν  (Τραπεζικός Υπάλληλος)

13.      Νάκος Χρήστος (Υπάλληλος Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων – Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Κομοτηνής)

14.      Ντιάκαλης Χρήστος (Γιατρός ΕΣΥ – Διευθυντής ΜΕΘ Γεν. Νοσοκομείου Κομοτηνής)

15.      Παπαδάκης Τριαντάφυλλος (Γεωπόνος MSc)

16. Παπακωνσταντίνου Νίκος (Επιχειρηματίας – Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Κομοτηνής)

17.      Πολίτης Βαγγέλης (Σύμβουλος Χρηματοοικονομικών)

18.      Πραντσίδου Eυλαβία (Εύη)  (Οικονομολόγος)

19.      Τσαλικίδης Νίκος (Αντιπεριφερειάρχης Ροδόπης – Πολιτικός Μηχανικός)

20.    Χριστοδουλάκης Δημήτρης (Καλλιτέχνης)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΞΑΝΘΗΣ

1.        Αμοιρίδης Μιχάλης (Αντιπεριφερειάρχης Υποδομών ΑΜΘ – Πολιτικός Μηχανικός)

2.      Γαλανόπουλος Δημήτρης (Δημόσιος Υπάλληλος – Πρόεδρος Δημοτικών Υπαλλήλων νομού Ξάνθης)

3.        Γκιοκσάλ Μουσταφά (Κτηνίατρος)

4.        Εμίν Ρετζέπ (Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε.)

5.          Ζαφειριάδου Άννα-Μαρία (Ιδρύτρια και πρόεδρος φιλοζωικού «Αδεσποτούλια» Ξάνθης)

6.        Ιωακειμίδου Αθηνά (Δικηγόρος – Νομική Σύμβουλος Δήμου Αβδήρων)

7.        Καρά Χασάν Γκιουλ Μπεγιάζ (Δικηγόρος)

8.         Καρασερίδης Γιώργος (Δικηγόρος – Κοινωνιολόγος)

9.        Κιουτσούκ Ερκάν (Δικηγόρος – Πρόεδρος Πειθαρχικής Επιτροπής ΕΠΣ Ξάνθης)

10.         Κουμουλίδης Τάσος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

11.      Κουρτίδης Κώστας (Αντιπεριφερειάρχης Ξάνθης – Δικηγόρος)

12.      Λυπηρίδης Γιώργος (Πολιτικός Μηχανικός)

13.      Μίτικα Μαρία (Προϊσταμένη Οικονομικών Υπηρεσιών Δήμου Μύκης)

14.           Μπαρδάκης Παναγιώτης (Συντονιστής Γραφείου Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης ΑΜΘ)

15.      Μπουγιουκλού Μεμέτ (Ελεύθερος Επαγγελματίας – Χρυσοχόος)

16.       Μπουραζάνης Κυριάκος (Οικονομολόγος)

17.      Παλαζλί Αμέτ (Δημοτικός Υπάλληλος Δήμου Μύκης)

18.          Ποταλακίδης Σωφρόνιος (Άκης) (Δημόσιος Υπάλληλος)

19.      Σιαμπάν Ογλού Αλέβ (Δικηγόρος – Διαπιστευμένη Διαμεσολαβήτρια της ADR GROUP)

20.      Σουρί Εμήν (Δημοτικός Υπάλληλος Δήμου Μύκης)

21.      Τσαβιδάν Σακαλή (Ιδιωτική Υπάλληλος)

22.         Χατζόπουλος Νίκος (Δημόσιος Υπάλληλος – Υπεύθυνος τομέα ΕΚΑΒ Ξάνθης)

23.      Ψωμά Σοφία (Οικονομολόγος – πρώην Γενική Γραμματέας & εν ενεργεία Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Ξάνθης – Μέλος Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΚΑΒΑΛΑΣ

1.        Αντωνιάδης Κώστας (Αντιπεριφερειάρχης Επιχειρηματικότητας, Έρευνας και Καινοτομίας ΑΜΘ – Δικηγόρος)

2.        Γάκης Χρήστος (Αντιπεριφερειάρχης Ενέργειας και Περιβάλλοντος ΑΜΘ – Δικηγόρος)

3. Γεωργιτσοπούλου Ροδόπη (Αρχιτέκτων Μηχανικός)

4.        Γραμμένος Γιώργος (Δικηγόρος – πρώην πρόεδρος Δικηγορικού Συμβουλίου Καβάλας – πρώην πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Καβάλας)

5.        Δίγκογλου Παναγιώτα (Ερευνήτρια και project manager)

6.     Εμμανουηλίδης Βασίλης (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός)

7.        Ζησίμου Παύλος (Επιχειρηματίας)

8.        Ζιάρου Μαρία (Κτηματομεσίτρια)

9.        Καλαμούκη Βιργινία (Ιδιωτική υπάλληλος)

10.        Καραγιώργης Ανδρέας (Εντεταλμένος Περιφερειακός Σύμβουλος Αλιευτικής Πολιτικής – Ιδιοκτήτης Φροντιστηρίου ξένων γλωσσών – Καθηγητής Ιταλικών – Δημοσιογράφος)

11.       Καραγκιοζίδου Άννα (Χειρίστρια ιατρικών συσκευών στο Τμήμα Πυρηνικής Ιατρικής του Γ. Νοσοκομείου Καβάλας)

12.      Καρακότσαλης Γιάννης (Ιδιωτικός Υπάλληλος – προπονητής ποδοσφαίρου)

13.      Κονδυλίδου Βασιλική (Βίλλυ)  (Ιδιοκτήτρια κέντρων ξένων γλωσσών – Μεταφράστρια – Διερμηνέας)

14.      Μερασεδόγλου Αντιγόνη (Λιμενικός)

15.      Μπάης Κυριάκος (Εκπαιδευτικός Δ/ντης Δημοτικού Σχολείου Αμυγδαλεώνα)

16.      Μωυσίδου Στέλλα (Νομικός)

17.     Παπαδόπουλος Κίμων (Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μέλος του Δ.Σ. του Εμπορικού – Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Καβάλας)

18.     Παπαδόπουλος Σωτήρης (Ιδιοκτήτης επιβατικών δημόσιας χρήσεως αυτοκινήτων)

19.         Παπακοσμάς Κωνσταντίνος (Υπάλληλος – Ερευνητής ιστορίας)

20.      Πολίτης Αλέξης (Αντιπεριφερειάρχης Καβάλας – Ιατρός)

21.      Χαρίτου Δέσποινα (Μπέττυ) (Τεχνολόγος Γεωπόνος – Νοσηλεύτρια)

22. Χατζηραφαηλίδου Κυριακή (Δικηγόρος)

23.     Χατζηφωτιάδης Χρήστος(προπτυχιακός φοιτητής Δ.Π.Θ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΘΑΣΟΥ

1.        Ζαμπέκος Παναγιώτης (Ξενοδόχος)

2.        Λάττα Κατερίνα (Ιδιωτική Υπάλληλος)

3.        Παπά Μαρία: (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ Π.Ε. ΔΡΑΜΑΣ

1.       Ανδριοπούλου Στέλλα (Διεθνολόγος με ΜΒΑ στη Δημόσια Διοίκηση)

2.        Βούγκαλη Ευτυχία (Έφη) (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

3.          Γαλοπούλου Νατάσα (Φιλόλογος με Μεταπτυχιακό δίπλωμα στην ειδική αγωγή –

Ιδιωτική υπάλληλος)

4.        Καψιμάλης Αχιλλέας (Γενικός Χειρούργος – Μαστολόγος)

5.        Κούνιου Ηρώ (Οδοντίατρος)

6.        Κρυωνίδης Βασίλης – Περιφερειακός Διευθυντής – Επιθεωρητής του Ασφαλιστικού Δικτύου «NOS INSURANCE SERVICES»

7.        Μιχαηλίδου Δέσποινα (Μαιευτήρας – Γυναικολόγος)

8.     Μποδούρογλου Κατερίνα (Επιχειρηματίας)

9.        Μυστρίδης Σάκης (Πολιτικός Μηχανικός)

10.      Μωυσιάδης Αριστείδης (Αντιπεριφερειάρχης Κοινωνικής Πολιτικής και Πολιτισμού – Κλινικός Ψυχολόγος – Ψυχοθεραπευτής)

11.           Παναγιώτου Ευθυμία (Δημόσια Υπάλληλος)

12.     Παπαδόπουλος Στέλιος (Συνταξιούχος Αστυνομικός)

13.   Παπαεμμανουήλ Γρηγόρης (Αντιπεριφειάρχης Δράμας – Καθηγητής Μουσικής Άρχων Πρωτοψάλτης – Ψυχολόγος)

14.    Παπαθεοδώρου Χρήστος (Πρόεδρος Περιφερειακού Συμβουλίου – Δικηγόρος)

15.           Πεταλούδης Στέφανος (Ελεύθερος Επαγγελματίας)

16.          Σαλπιγγίδου Χαρά (Ιδιωτική Υπάλληλος)

17.      Συργιάννη Ιωάννα (Ιδιωτική Υπάλληλος)

18.      Τσιπίδης Δημήτρης (Αντιστράτηγος Ε.Α.)

Σχετικά Άρθρα