Οι ειδήσεις στα τοπικά μέσα ενημέρωσης που περιλαμβάνουν ανήλικους ή ακόμη και μικρούς μαθητές συγκλονίζουν! Όλες ή τουλάχιστον οι περισσότερες έχουν να κάνουν με άσκηση βίας για την απόκτηση είτε χρημάτων, είτε κινητών τηλεφώνων ή άλλων πραγμάτων που έχουν κάποια αξία, οπότε θα μεταπωληθούν για να εισπράξουν δράστες και πάλι χρήματα. Υπάρχουν όμως και ειδήσεις που αφορούν σε μαθητές που πρωτεύουν και πρωτοπορούν! Όπως οι μαθήτριες από το Λύκειο των Αβδήρων που θα συμμετάσχουν πρωτοποριακά σε έναν διαγωνισμό στην Αθήνα φτιάχνοντας μόνες τους- προσοχή η ομάδα αποτελείτε μόνο από κορίτσια- αντίγραφο αγωνιστικού αυτοκινήτου της Φόρμουλα ένα (F1). Το αυτοκίνητο θα είναι φτιαγμένο από ξύλο και για την μετάβασή τους στην πρωτεύουσα τους βοηθά ο Δήμος Αβδήρων καλύπτοντας τα έξοδα!!! (Ευχόμαστε να γυρίσουν και με ένα βραβείο από τον διαγωνισμό στον οποίο θα συμμετάσχουν).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".