Την Κυριακή 12-2-2012 και ώρα 02:05 π. μ. εκδηλώθηκε πυρκαγιά σε διαμέρισμα 3ου ορόφου 6 όροφης οικοδομής επί της οδού Σαράντα Εκκλησιών 21, ιδιοκτησίας Ρ. Ε. του Κ. ετών 79. Επί τόπου έφτασαν δύο οχήματα με πέντε πυροσβεστικούς υπαλλήλους όπου και κατάφεραν να περιορίσουν και τελικά να κατασβέσουν την πυρκαγιά, ενώ παράλληλα προχώρησαν στην εκκένωση των υπολοίπων διαμερισμάτων για προληπτικούς λογούς. Από την πυρκαγιά προκλήθηκαν σοβαρές υλικές ζημίες στο διαμέρισμα των περίπου 120 τ.μ. Για τα ακριβή αιτία της πυρκαγιάς διενεργείται προανάκριση από το Ανακριτικό Τμήμα της Υπηρεσίας μας.
Ο Διοικητής Δημήτριος Ι. Γενιτζές Πύραρχος
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".