Και αναφέρομαι και στην συμπολίτευση όπου τα μαχαίρια πέφτουν άφθονα και πισώπλατα (σε Τσέπελη, Μπένη και Κυριακίδη) αλλά και στην αντιπολίτευση όπου με την διαφαινόμενη αποχώρηση του Πούλιου από την αρχηγία έχουν βγει στο μεϊντάνι οι διάδοχοί του καθαρίζοντας και αυτοί την φαρέτρα τους!!! Με ονόματα. Ο Ηλία Βασιλούδης θέλει πολύ να είναι διάδοχος του Πούλιου, το ίδιο και ο Δημήτρης Βορίδης. Η Μπέτη Πατσίδου έχει διαχωρίσει εδώ και καιρό την θέση της και θα ήταν και αυτή μια καλή επιλογή αλλά δεν ξέρω πόσες συνεργασίες μπορεί να έχει εσωκομματικά. Η τελευταία φυσικά και καλύτερη λύση για το ΠαΣΟΚ θα ήταν η υποψηφιότητα του Θανάση Ξυνίδη. Ο οποίος και εμπειρία έχει και αρκετές συμπάθειες στον δεξιό χώρο. Γεγονός είναι ότι συμπολίτευση και αντιπολίτευση εντός των επόμενων μηνών θα γίνουν κουλουβάχατα προσπαθώντας όλοι να μπουν στην κούρσα της διαδοχής. (Ο καθένας στον δικό του συνδυασμό!!!).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".