Καλά ότι ο Καραλίδης θα ήταν το βαθύ ΠαΣΟΚ της Ξάνθης ποιος θα το φανταζόταν; Ενώ στο ίδιο κτήριο του παλιού Οργανισμού Καπνού υπάρχουν εκατοντάδες τετραγωνικά από γραφεία, πήγε ο αντιπεριφερειάρχης και πέταξε έξω από τα γραφεία της, την ΑΔΕΔΥ Ξάνθης για να βάλει εκεί την μέριμνα της Νομαρχίας. Μα δίπλα έχει και άλλα άδεια γραφεία, στους επάνω ορόφους έχει 1000 τετραγωνικά που μπορεί να τα εκμεταλλευθεί η αντιπεριφέρεια, η ΑΔΕΔΥ του Μπάμπη Ευστρατείου τον πείραζε τον Καραλίδη; Εκτός και αν του το κρατάει μανιάτικο από τις τελευταίες εκλογές, όπου γίνανε πράγματα και θάματα και τελικά γίνανε αποδεκτές οι ενστάσεις των «γαλάζιων» εκθέτοντας τους «πράσινους». Όμως αυτός δεν θα έπρεπε να είναι λόγος για αντεκδίκηση από τον Καραλίδη, που τον έχουμε συνηθίσει ποιο δημοκρατικό. (Θέλω να πιστεύω ότι συνεργάτες του τον «παραπληροφόρησαν» και πήρε αυτήν την κακή απόφαση).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".