Καλά κάνουν οι διάφοροι φορείς τα Ξάνθης και κάνουν πλειστηριασμό για τις διάφορες ανακοινώσεις τους, και άλλοι στέλνουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ σαν δελτία τύπου και υπολογίζουν ότι όλο και κάποιος «χαζός εκδότης θα το βάλει». Και στην συνέχεια παίρνουν την «δική μας δουλειά» και την βάζουν στον φάκελο του έργου για να δικαιολογήσουν χρήματα δημοσιότητας κόβοντας άλλα παράλληλα τιμολόγια!!! Δηλαδή κάποιοι υπάλληλοι και ορισμένοι έξυπνοι πολιτικοί, με την δική μας δουλειά (εφημερίδες) κάνουν «τάμπα» λεζάντα!!! Κατά πρώτον αυτό είναι παράνομο για τις «δράσεις» αυτές και ενέχει λόγο ακυρότητας της χρηματοδότησής τους και κατά δεύτερον είναι ανήθικο. (Όμως είπαμε εμείς οι ίδιοι φταίμε για την απαξίωση του τοπικού τύπου!!!).
Προηγούμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".