Σταθερή αξία ο Θανάσης Ξυνίδης. Μια ζωή στους αγώνες και στα «κοινά», με ανιδιοτέλεια και αγνότητα. Ο γνωστός δικηγόρος έχοντας αποδείξει, πάμπολλες φορές το ενδιαφέρον του για τα σημαντικότερα προβλήματα της πόλης (μεγάλα και μικρά), συμμετέχει και πάλι στις εκλογές, ως υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με το συνδυασμό του Χρήστου Πούλιου. (Και επιχειρεί με τις δυνάμεις του να φέρει στο προσκήνιο τους πολίτες για την αλλαγή).
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".