Το παρατηρήσαμε και το επισημαίνουμε. Στους 52 υποστηρικτές του Φόρουμ της Ντόρας Μπακογιάννη, τα ονόματα των οποίων ανακοινώθηκαν ταυτόχρονα με την ιδρυτική διακήρυξη του κόμματος το μεσημέρι της Δευτέρας, δεν συμπεριλαμβάνεται το όνομα ούτε ενός Ξανθιώτη και από ό,τι μαθαίνουμε, γενικά, δεν υπάρχουν άτομα από την επαρχία. Εκτός του ότι είναι όλοι «παγκοσμίως άγνωστοι»- γιατί αυτό ήθελε εξάλλου η Ντόρα Μπακογιάννη να μην συνδέονται με κανέναν και με τίποτα- είναι και όλοι «πρωτευουσιάνοι». Ξέρω πρωτοκλασάτο στέλεχος της ΝΔ Ξάνθης- πρώτης γραμμής- που απειλούσε χθες θεούς και δαίμονες, ότι αν δεν πάρει το χρίσμα θα είναι ο 53 ος!!!! (Θα τον θέλει όμως η Ντόρα;).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".