Εδώ και ένα μήνα περίπου κυκλοφορούν σενάρια για τους υποψήφιους μνηστήρες του χρίσματος του αιρετού περιφερειάρχη ΑΜΘ. Τόσοι από εδώ, τόσοι από εκεί, κάποιοι άλλοι παρακάτω. Μόνο που όλα τα σενάρια μιλούν μόνο για υποψήφιους χωρίς να υπάρχει ούτε μία υποψήφια!!! Και όμως για τη θέση υπάρχουν ενδιαφερόμενες και στο ΠΑΣΟΚ και στη Ν.Δ., που θα παίξουν δυνατά για τη διεκδίκηση του χρίσματος. Ο Παπανδρέου ποντάρει στις γυναίκες και το απέδειξε, στην ίδια κατεύθυνση κινείται και ο Σαμαράς. Και οι δύο διαθέτουν για την ΑΜΘ γερά χαρτιά αν αποφασίσουν να ρίξουν στη μάχη υποψήφιες. (Και από την Ξάνθη υπάρχει δυνατό χαρτί θηλυκού γένους!!!)
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".