Αφού δεν μπορεί η τροχαία και η Δημοτική αστυνομία να περιορίσουν την κίνηση και την κυκλοφορία των οχημάτων μέσα στην πόλη, ένας συμπολίτης μας αποφάσισε χθες το πρωί να κάνει ο ίδιος τον τροχονόμο!!! Πιθανότατα διανοητικά καθυστερημένος ξέφυγε της προσοχής των δικών του και έκατσε μπροστά στο Δημοτικό πάρκινγκ κάνοντας τον τροχονόμο. Φρτ από εδώ φρτ από εκεί κατάφερε να ρυθμίζει τα οχήματα μια χαρά. Μέχρι που ήρθε το περιπολικό της αστυνομίας και αναγκάσθηκε να αποχωρήσει από το θεάρεστο έργο του. (Ίσως επανέλθει σε κάποιο άλλο ευαίσθητο σημείο της πόλης να μας δώσει τα «φώτα» του).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".