Πολλά τα παράπονα των κατοίκων της οδού Λευκού Πύργου. Έτυχε να περάσω προχθές από τον δρόμο αυτό και με σταμάτησαν τουλάχιστον δυο άτομα. Κάτοικοι της οδού, φτωχοί μουσουλμάνοι που θέλουν να λειτουργούν στην γειτονιά τους τουλάχιστον τα φώτα. Για αρκετές μέρες ο δρόμος παραμένει χωρίς δημοτικό φωτισμό. Κάνανε παράπονα στον δήμο αλλά δε έγινε τίποτε. Ένας άλλος κάτοικος μου είπε ότι κάποιος εργολάβος έσκαψε τον δρόμο μερικές εκατοντάδες μέτρα πιο κάτω αλλά δεν μπόρεσε να αποκαταστήσει τον φωτισμό. (Μέχρι πότε οι κάτοικοι θα είναι στο σκοτάδι κ. Δήμαρχε;)
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".