Αυτό μαθαίνουμε από τα κεντρικά που ψάχνουν υποψήφιο αιρετό περιφερειάρχη που θα βάλει το χέρι στην τσέπη να καλύψει τα έξοδα του προεκλογικού αγώνα. Και ξανά γράψαμε ότι για να κατέβει κάποιος αιρετός περιφερειάρχης θα χρειασθεί τουλάχιστον ένα εκατομμύριο ευρώ για την προεκλογική του εκστρατεία!!! Ίσως αυτός είναι και ο λόγος που στην δημοσκόπηση που έγινε στην περιοχή μας ανάμεσα στα ονόματα που «μετρούνται» δεν ήταν τελικά το όνομα του Νομάρχη Ξάνθης Γιώργου Παυλίδη. Πιθανότερος υποψήφιος μέχρι στιγμής είναι ο κ. Δημήτρης Σταμάτης πρώην περιφερειάρχης (Και φυσικά αντιπεριφερειάρχης για το νομό Ξάνθης θα είναι ο Κώστας Ζαγναφέρης!).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".