Ένα «σπουργίτι» που ήταν κοντά είδε το περιστατικό και μας το μετέφερε. Είναι λοιπόν ο δήμαρχος στην νέα ενοποιημένη κεντρική πλατεία και κάποια στιγμή τον σταματάνε κάτι γεροντάκια και αρχίζουν να του τα «σέρνουν». «Μας πήρες τη σκιά Δήμαρχε» του είπαν παραποιούμενοι, ότι πλέον δε μπορούν να καθίσουν στη σκιά του μεγάλου πλάτανου όπως παλαιότερα. Και στην επισήμανση του Δημάρχου ότι έχουν τοποθετηθεί παγκάκια, οι συνταξιούχοι συνέχισαν τα παράπονα ότι τα παγκάκια είναι τσιμεντένια και πάλι δε τους βολεύουν. (Τα άκουσε ο Δήμαρχος τα παράπονα από τους ίδιους τους συνταξιούχους, θα κάνει τίποτε;)
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".