Ε! όπως και να το κάνουμε μια τρέλα την διαθέτουμε στην πόλη μας. Αυτό δεν θα μπορούσαμε παρά να το δείχνουμε σε όλους τους επισκέπτες μας. Έτσι αποφασίσαμε να βάλουμε ένα καγκελάκι που μοιάζει με επιτάφιο πάνω ακριβώς από το νέο σιντριβάνι της κεντρικής μας πλατείας. Τέρμα πια η μουρμούρα για τους βαδίζοντες επί των υδάτων Ξανθιώτες. Τώρα που έχει μπει αυτή η κατασκευή θα βρεθούν αρκετοί μιμητές του Ναζωραίου να κρεμάσουν ακόμη και τα ρούχα τους πάνω του. Είναι μεγάλο και εντυπωσιακό και δεν θα υπάρχουν πια σκοτισμένοι περαστικοί ή αφηρημένοι άνθρωποι, με το κεφάλι σκυφτό και το βλέμμα στο πουθενά, πλατς- πλατς να σκοντάφτουν στο σιντριβάνι κάθε τρεις και λίγο. (Εύγε Δήμαρχε διέπρεψε και πάλι η δημοτική αρχή!).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".