Γενική

3 στα 4 κατάφεραν οι Ξανθιώτες αθλητές του Θόδωρου Σαρηγιαννίδη

3 στα 4 κατάφεραν οι Ξανθιώτες αθλητές του Θόδωρου Σαρηγιαννίδη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing που έγινε το Σαββατοκύριακο στο αθλητικό κέντρο ΑΤΕΡΜΩΝ στη Ν. Σάντα του Κιλκίς. Περίπου 360 αθλητές απ όλη την Ελλάδα έλαβαν μέρος  σ αυτήν την μεγάλη διοργάνωση της ΕΟΜΑ. Με χρυσό μετάλλιο επέστρεψε ο Δημήτρης Σιδηρόπουλος ο οποίος για τρίτη συνεχή χρονιά αναδεικνύεται πρωταθλητής Ελλάδος στα -80 Kg. Επίσης με χρυσό μετάλλιο επέστρεψε και ο (πρωτάρης) Σουλεϊμαν Ταρκάν ο οποίος ήταν εκπληκτικός. Με λίγο πυρετό και με πολλή ψυχή αγωνίστηκε ο Νίκος Σεγκερίδης στα -70 Kg ο οποίος κατέκτησε τη 2 η θέση και το αργυρό μετάλλιο. Δεν βρέθηκε σε καλή μέρα ο πολύ καλός αθλητής Πέτρος Τομτζούλ ο οποίος έχασε από τον πρώτο αγώνα. Τέλος τα ευχαριστήρια τους θέλουν δημόσια να εκφράσουν ο προπονητής και οι αθλητές προς τους ιδιοκτήτες του Γυμναστηρίου Dynamic Body Clubόπου και γυμνάζονται όπως επίσης και στους συναθλητές τους για την οικονομική ενίσχυση που παρείχαν προς τους πρωταθλητές μας αφού αδυνατούσαν να ανταπεξέλθουν στα έξοδα αποστολής. Ήταν μια κίνηση αγάπης και αλληλεγγύης μεταξύ τους και είναι άξιοι συγχαρητηρίων. Εύγε προς όλους.