Με δεκάδες φαναράκια πλημμύρισε ο ουρανός της πόλης της Ξάνθης σήμερα Τρίτη 2 Ιανουαρίου 2024. Τα φαναράκια ήταν ορατά από πολλά σημεία της πόλης μας προσφέροντας εντυπωσιακό θέαμα. Πρόκειται για την γνωστή δράση “Fanarakia Christmas event” που διοργανώνεται σε πολλές πόλεις της Ελλάδας. Η δράση ξεκίνησε στις 6 η ώρα το απόγευμα με πολλούς Ξανθιώτες να ανάβουν τα φαναράκια των ευχών και να τα αφήνουν ελευθέρα να ανεβαίνουν επάνω στον ουρανό…
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/01/407250669_877531557187773_1134362939609171404_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/01/411246851_601156298809185_7805197685511386588_n-473x1024.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/01/411622930_7362179323812478_4770653180813311453_n-473x1024.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/01/411120923_3638723563080355_4826081999459126300_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2024/01/411494905_772730417998729_8718274633079392401_n.jpg)