16η Αγωνιστική ημέρα
Β’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.
Βασίλισσα της Θράκης – Λέοντες Θεσ/νίκης 1 – 0
Μεγάλη εντός έδρας νίκη για τις Βασίλισσες μας στην Θαλάσσια απέναντι στους Λέοντες , που συνεχίζει συγκινητικά την προσπάθεια της – ακόμη κι αν φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο μετά τα σημερινά αποτελέσματα – για την παραμονή στην κατηγορία.
Την επόμενη αγωνιστική ( 23 / 04 ) ακολουθει το εκτός έδρας αλλά και σημαντικότερο παιχνίδι της χρονιάς για την Βασίλισσα μας με την ομάδα του Μεντεκα Καλαμαριάς .Την μεγάλη σημερινή νίκη της ομάδας μας επισκίασε ο σοβαρός τραυματισμός της Μαυρομάτη Στέλλας η οποία και παρελήφθη από σταθμό του ΕΚΑΒ στο Γ.Ν. Ξανθης.
Η σημερινή μας σύνθεση…
Παρδη , Σταυρου ,
Χατζηαντωνίου Μ. ,Καζαντζίδου, Αρβανιτίδου , Κυριαζιδου ,
Χαραλαμπίδου , Μαυρομάτη, Σαμαρά , Σκουμπρη Λεντζακη .
Έπαιξαν και οι :
Αγγελακουδη , Ιατράκη και Αλεωνη.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/04/336757226_2092703997604835_3253543860441883471_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/04/336489503_1065474627767637_1570272990345856941_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/04/338999855_1284344322479264_8116724668473909517_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/04/339343937_1425183468216759_1538749675600243428_n.jpg)