Την Παρασκευή 03 Φεβρουαρίου, στην ταβέρνα ΑΜΑΛΘΕΙΑ στην Ξάνθη πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας της ΕΜΔΥΔΑΣ ΘΡΑΚΗΣ για το έτος 2023 παρουσία του Αντιπεριφεριάρχη της αντιδήμαρχου Ξάνθης εκπροσώπων ΤΕΕ Θράκης του Γενικού των διευθυντών-τριών μελών μας προέδρου μελών από την ΕΜΔΥΔΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας και αποτέλεσε την πρώτη εκδήλωση μετά από δύο χρόνια περιορισμού λόγω της πανδημίας, η εκδήλωση απόκτησε μεγαλύτερη αξία καθώς ήταν ευκαιρία επανασύνδεσης των μελών μας και ανταλλαγής απόψεων για τον κλάδο μας. Η ευλογία της μητρόπολης ήρθε από εκπρόσωπο του Μητροπολίτη Ξάνθης του πατέρα Ιωακείμ. Την πίτα έκοψε η πρόεδρος κ. Τάνια βεζυριανίδου από το ΔΣ, παρόντες ήταν η ταμίας Αγγελική Κουγιουμτζόγλου ο Γραμματέας Γεράσιμος Ξαγοράρης και ο Αντιπρόεδρος Αλέξανδρος Κηπουρός. Η κ. Μαρία Παπαδόπουλου απουσίαζε λόγω πένθους της μητέρας της που έφυγε πρόσφατα. Το φλουρί συνοδεύτηκε από δώρο επιταγή των 50 ευρώ στην συνάδελφο.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-13-165.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-13-795.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-13-859.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-13-923.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-14-080.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-14-142.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-14-367.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-29-14-474.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-28-638.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-29-678.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-34-622.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-35-097.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-35-468.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-36-137.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-36-683.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-37-301.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-37-482.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-37-807.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-37-960.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-38-111.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-38-275.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-39-215.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-39-504.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-39-905.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-40-976.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-41-134.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/02/εικόνα_Viber_2023-02-04_12-44-42-445.jpg)