Την βασιλόπιτα του έκοψε την Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2023 στις 12 το μεσημέρι ο δικηγορικός σύλλογος Ξάνθης στην βιβλιοθήκη του δικαστικού μεγάρου Ξάνθης παρουσία αρκετών μελών του, του Διοικητικού Συμβουλίου, δικαστών και δικαστικών υπαλλήλων. Παρόντες στην κοπή της πίτας ο Αντιπεριφεριάρχης Ξάνθης Κώστας Κουρτίδης, ο δήμαρχος Ξάνθης Μανώλης Τσέπελης και άλλοι.
Την πίτα ευλόγησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ξάνθης και Περιθεωρίου κ.κ. Παντελεήμονας. Η πρόεδρος του Δικηγορικού συλλόγου Ξάνθης Δέσποινα Χατζηφωτιάδου ευχήθηκε σε όλους χρόνια πολλά υγεία ευτυχία η οποία ήταν και η τυχερή που κέρδισε το φλουρί!
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5084.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5044.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5008.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5015.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5018.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5021.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5024.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5025.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5026.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5034.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5037.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5050.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5053.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5055.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5057.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5062.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5063.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5069.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5073.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG_5087.jpg)