Για δεύτερη χρονιά το 2ο Γυμνάσιο Ξάνθης προσφέρει αγαθά πρώτης ανάγκης σε οικογένειες της πόλης που χρειάζονται τη στήριξη μας. Τα προϊόντα που συγκεντρώθηκαν προσφέρθηκαν στην Φιλανθρωπική Επιτροπή ” Γυναίκες της Αγάπης” του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών Ν. Ξάνθης ” Η ΑΓΑΠΗ”.
Ευχαριστούμε θερμά τους/τις μαθητές/ τριες του σχολείου καθώς και τις οικογένειές τους, το 15μελές συμβούλιο του σχολείου και τους/ τις εκπαιδευτικούς που έδειξαν έμπρακτα το κοινωνικό τους πρόσωπο.
Καλές γιορτές με υγεία, αγάπη και αλληλεγγύη
Υπεύθυνες Καθηγήτριες: Α.Καλλιδου, Α. Τόνια, Α Τέζα, Κ. Πασχαλίδου και Στ. Λιάκου.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_1-19.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/12/Screenshot_2-8.jpg)