Την Τρίτη 12 Ιουλίου 2022, πραγματοποιήθηκε στο Στρατόπεδο «ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ Α΄» στο Χαϊδάρι Αττικής, η τελετή δωρεάς υλικών και εξοπλισμού για την κατασκευή 2 νέων Κινητών Επικοινωνιακών Κόμβων και για την αναβάθμιση 2 επιπλέον κεραιοσυστημάτων προς το Γενικό Επιτελείο Στρατού, από τον Όμιλο ΟΤΕ.
Την τελετή τίμησαν με την παρουσία τους ο Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης ως εκπρόσωπος του Αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας, ο Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του Ομίλου ΟΤΕ κ. Μιχάλης Τσαμάζ, ο Διοικητής της Διοίκησης Ειδικού Πολέμου (ΔΕΠ) του ΓΕΕΘΑ Αντιστράτηγος Γεώργιος Τσιτσικώστας, ο Διοικητής της Ανώτατης Στρατιωτικής Διοίκησης Εσωτερικού και Νήσων (ΑΣΔΕΝ) «ΑΙΓΕΑΣ» Αντιστράτηγος Δημήτριος Χούπης και ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Διαβιβάσεων του ΓΕΣ Υποστράτηγος Κωνσταντίνος Τσιρίδης.
#ΕλληνικόςΣτρατός, #HellenicArmy
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/165772560071644461ef6a0171.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/16577256001238563814ef6a0049.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/165772560018285227521.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/16577256001886715122ef6a0159.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/16577256002025067844ef6a0208.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/1657725600406812538ef6a0273.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/1657725600576820038ef6a0373.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/1657725600652117877ef6a0351.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/1657725600803598723ef6a0389.jpg)