Την Πέμπτη 7 Ιουλίου γιορτάζει η εκκλησία μας την μνήμη της Αγίας Κυριακής καιστο Δέκαρχο Ξάνθης παραμονές της εορτής 6 Ιουλίου τελέστηκε πανηγυρικός εσπερινός μετά Αρτοκλασίας. Στον εκκλησιασμό παραβρέθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Ξάνθης Κώστας Κουρτίδης, ο υποψήφιος δήμαρχος Τοπείρου Κώστας Δαλάτσης και πλήθος κόσμου. Αύριο θα πραγματοποιηθεί Πανηγυρική Αρχιερατική θεία λειτουργία παρουσία του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Ξάνθης κ.κ. Παντελεήμων.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/291777210_994461764585602_4264742467767657844_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/291821161_3211062269111788_3339131411388172514_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/291917532_362121055872031_7188698336700496138_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/292210083_537471101455079_6118157232409344352_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/291633433_1739253733073269_1785957146865895618_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/292222938_629576118052795_2405569394140494905_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/07/292370030_763431168114078_5441933433689371371_n.jpg)