Την περιοχή της Σταυρούπολης Ξάνθης επισκέφτηκε ο διοικητής του Δ΄ Σώματος Στρατού Ιωάννης Τσιόπλος και επιτήρησε τις εγκαταστάσεις που διατηρεί ο Στρατός. Την ίδια μέρα επισκέφτηκε και τον αντιδήμαρχο Ξάνθης Απόστολο Ελευθεριάδη στο δημαρχείο της Σταυρούπολης όπου συζητήσανε και αντάλλαξαν ευχές για το Πάσχα. Ο Διοικητής του ΔΣΣ δώρισε στον Αντιδήμαρχο κ. Ελευθεριάδη ένα αναμνηστικό δώρο που απεικονίζει τον Θράκς Πελταστή.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/04/278524900_376673634353392_65432670397406776_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/04/278619056_318071153772634_5067954286913829789_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/04/278529737_1029999891269101_1946613395471245466_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/04/278558040_350305767072123_6343612478384942843_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2022/04/278808126_784604342916522_5792581850619388792_n.jpg)