Γράφει η Μαίρη Δαληκριάδου
Στις 21, 22 και 23 Δεκεμβρίου 2019, ώρες 10:00 έως 16:00, στην Ευχούπολη, στην Κεντρική Πλατεία της Ξάνθης, ο σύλλογος “Αδέσποτοι Φίλοι Ξάνθης” με την πρόεδρο Λουλουδιά Τσεμπραηλίδου , τα μέλη και οι εθελοντές και φίλοι και ο Άγιος Βασίλης… διοργανώνουν τριήμερη γιορτή υιοθεσίας αδέσποτων ζώων, με πολλές δραστηριότητες για τα παιδιά και χριστουγεννιάτικο μπαζάρ (στο πρώτο σπιτάκι απέναντι από το δημαρχείο).
Μαζί με την παρέα είναι και ο σκυλάκοςι ο.. Μόγλης αλλά όχι για να υιοθετηθεί αλλά γιατί πολλοί από σας θέλουν να τον δουν και είναι ευκαιρία να είναι στην παρέα μας!!
Όπως επίσης σημαντικό και αυτό: 115 ευρώ προστέθηκαν σήμερα 22 Δεκεμβρίου στον κουμπαρά της 13χρονης Πελαγίας από το παιδικό μακιγιάζ των Αδέσποτων Φίλων στην Ευχούπολη. Και αύριο 23 Δεκεμβρίου με 1 ευρώ για κάθε μακιγιάζ για να μεγαλώσουμε το ποσόν.
Για όσους δεν γνωρίζουν η 13χρονη Πελαγία που ζει στην Ξάνθη έχει κάνει ήδη εισαγωγή σε νοσοκομείο του εξωτερικού για επέμβαση στο κεφάλι.
Οι Ξανθιώτες είναι στο πλευρό της
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/81011452_1467115400120716_7268044899260301312_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80007472_617904582311578_3379661193437249536_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80107827_584977838902691_146041850275299328_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80124563_1284439551748953_4323587325972971520_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80197623_581722295971752_8254813682760941568_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80549240_478476172872265_4689636256055820288_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80007472_617904582311578_3379661193437249536_n-1.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/81015881_1287771401406098_5898305040300376064_n.jpg)