Δεν είμαστε για τίποτε τελικά… δεν αξίζει αυτή η πόλη να δώσει κανείς την ψυχή του… πριν λίγη ώρα σήμερα το πρωί, ομάδα νεαρών “επιτέθηκε” στο Χριστουγεννιάτικο δέντρο της Ξάνθης που με τόσο κόπο και πολύ χρήμα έστησε η νέα δημοτική αρχή και το βανδάλισε… έσπασαν τα λαμπιόνια και κατέστρεψαν τον στολισμό όπου μπορούσαν!!!!
Αυτήν την ώρα ο πρόεδρος του Κέντρου Πολιτισμού Ηλίας Ασκαρίδης είναι στην Αστυνομία για να υποβάλει ο Δήμος μηνύσεις αν και πραγματικά είμαι πολύ απαισιόδοξος για το αν θα μπορέσουν να εντοπιστούν αυτοί οι κάφροι…
Μάλιστα ο Πρόεδρος του ΚΠτΔΞ σε συνεννόηση με τον Δήμαρχο Μ. Τσέπελη έδωσε εντολή στις υπηρεσίες για ΑΜΕΣΗ αποκατάσταση των ζημιών εντός της ημέρας.
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/79825210_176577610212585_6931896324606394368_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80213104_176577526879260_3551925253573705728_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80256557_176577643545915_6549026129338957824_n.jpg)
![](https://xanthinews.gr/wp-content/uploads/2019/12/80276572_176577673545912_8967398922385358848_n.jpg)