fbpx
Μουσική Πολιτισμός Τελευταία Νέα

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης Ευρωπαϊκής Γιορτής της Μουσικής Ξάνθη 2019 (20-21-22-23 Ιουνίου)

Για 8η συνεχόμενη χρονιά οι Βάτραχοι Πολ.Συλ.Ξάνθης διοργανώνουν την Ευρωπαϊκή Ημέρα Μουσικής στην Ξάνθη.
20-21-22-23 Ιουνίου , 4 μέρες μουσικής για όλους!
… πρόγραμμα Εκδηλώσεων…
Πέμπτη 20 Ιουνίου
ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ
Παιδικό Μουσικό Θέατρο ΦΕΞ
Ώρα έναρξης 20:30 – 22:30
Νεράιδα Μελωδένια και οι Νότες

ΑΥΛΗ Βάτραχοι Πολ.Συλ.Ξάνθης
Party dancehall / afrohouse
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Dj Yahseemi (Ξάνθη)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street Party – Jazz – Blues
Ώρα έναρξης 18:00 – 21:00
Σε συνεργασία με τον Πεζόδρομος Δαγκλή Walk & Shop 2019

Nostos Bar
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Me And My Bro And Friends (Ξάνθη)

Mikro Bar – Xanthi
Dj set electro funk
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Σπύρος (Ξάνθη)

Παρασκευή 21 Ιουνίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
MATI project(Θεσ/νίκη)
EKMEK (Θεσ/νίκη)

ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ & ΎΔΡΑΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΔΕΗ)
Συναυλία Hip hop
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Rascal Bronx «Σκιώδης Τύπος»(Ξάνθη)
Zigolo (Σέρρες)
Diek & Ειρήνη Πιζάνια (Ξάνθη & Κάλυμνος)
Raem (Δράμα)
Φάσμα Αντίθεσης (Κοζάνη)
Υπό το Μηδέν (Ξάνθη)

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Παρουσίαση Μουσικό Εργαστήριο ROCK IN PEACE Concert! Άγγελου Μουρβάτη αφιερώνει τη φετινή εκδήλωσή του σε καλλιτέχνες που έχουν φύγει από τη ζωή μα που η μουσική τους θα ζει για πάντα.

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Χορός Swing – Jazz
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Lindy by the Roof by Lindy Hop Xanthi-Φ.Ε.Ξ
DJ Androniki Tsagkarakou (Λάρισα)

Κυβερνείο ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία έντεχνα
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Νικολέτα – Ιάσωνας – Δημήτρης – Διονύσης (Ξάνθη)

Φίλοιστρον Καφεποτείο
Συναυλία ρεμπέτικα – λαϊκά
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Η ορχήστρα του πλατάνου (Ξάνθη)

Konserva ΚΑΦΕ / BAR
Party / Jazz roots – acid jazz – soul jazz
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Jazz In A Can
Dj Kosmas (Ξάνθη)
Dj Deppy Tsakiri (Ξάνθη)
Dj Maria Sofikiti (Αθήνα)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 19:30 – 20:00
Batinada Μπάντα Δρόμου Αφροβραζιλιάνικων Κρουστών Λυκείου Ελληνίδων Ξάνθης (Ξάνθη)

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 20:30 – 21:00
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ
Street music / παρέλαση κρουστών
Ώρα έναρξης 21:00 – 21:30
Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

Σάββατο 22 Ιουνίου

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
S.T.E.A.M Education in Music
Ώρα έναρξης 13:00 – 14:30
Μεταγνώση Εκπαιδευτικό Κέντρο
Workshops & S.T.E.A.M. Challenges με θέμα τη μουσική για παιδιά 4-12 ετών.

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ
Street Party – Χορός
Ώρα έναρξης 12:00 – 13:00
Σε συνεργασία με τον Πεζόδρομο Δαγκλή «Walk & Shop»
Παρουσίαση χορογραφιών από την X-Dream Dance Academy (Latin-Ballroom, Salsa, Bachata, Kizomba, Tango Argentino, Hip Hop, Ζεϊμπέκικο)»

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)
Latin Party
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Latin Party από την X-Dream Dance Academy
Dj Kostas Kaplanidis

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία έντεχνα – rock – balkan
Ώρα έναρξης 20:30 – 23:30
Λάχνισμα Υπόγειες Πρόβες (Ξάνθη)
2ο Σύστημα Προσκόπων Ξάνθης θα παρουσιάσει ένα τραγούδι στη νοηματική
The Coconaut Rockers (Ξάνθη)

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Συναυλία musical – pop – classic
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Black Box Summer Concert «memories we share»

ΠΑΣ Αντίκας
Party Backyard (Techno)
Ώρα έναρξης 18:30 – 23:00
Dj Deppyt (Ξάνθη)
Dj Ekonpale (Ξάνθη)
Dj George Jacquez(Ξάνθη)
Dj illian b2b Greg (Ναύπακτος / Ξάνθη)

ΜΙΚΡΟ BAR
Dj set rock – alternative
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Dj Τίμος (Ξάνθη)

Κυριακή 23 Ιουνίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ
Συναυλία rock – stoner
Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00
Cheek By Jowl (Θεσ/νίκη)
Bonzai (Θες/νίκη)

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»
Προβολή Μουσικού Ντοκιμαντέρ – live
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
Αφιέρωμα στον Άκη Πάνου
Μπουζούκι , τραγούδι Χουσείν Οβαλή

ΑΥΛΗ ΧΟΞ
Παραδοσιακοί Ήχοι και Χοροί
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Τα παιδικά τμήματα και το τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών οργάνων του Χορευτικός Όμιλος Ξάνθης

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ
Street music
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης
ΧαλκοManiacs-XalkoManiacs (Δράμα)

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ
Street music
Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00
Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης
Halkomaniacs (Δράμα)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ
Street music
Ώρα έναρξης 21:30 – 22:00
Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης
Halkomaniacs (Δράμα)

ΟΡΦΕΩΣ (ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ)
Street music
Ώρα έναρξης 22:00 – 22:30
Halkomaniacs (Δράμα)

Μπαχάμες / αναψυκτήριο
Συναυλία latin – Jazz – funk
Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00
Aroma CaribeAroma Caribe (Θεσ/νικη)

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ / BAR
Συναυλία pop – rock
Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00
2 Λαλούν & 2 την παίζουν (Ξάνθη)

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

Διοργάνωση :
Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»
Σε συνδιοργάνωση με το Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθη

Σχετικά Άρθρα

Αφήστε ένα σχόλιο