fbpx
slider Τελευταία Νέα Τοπικά νέα

Τα αποτελέσματα των εκλογικών διαδικασιών του γηροκομείου Ξάνθης (Καλή θητεία στο νέο ΔΣ)

Το διοικητικό συμβούλιο του Σωματείου «Ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ» φορέας διαχείρισης του Γηροκομείου Ξάνθης, σας ενημερώνει για τα αποτελέσματα των εκλογικών διαδικασιών του σωματείου μας προσκομίζοντας σας το πρακτικό της εφορευτικής επιτροπής.
Με εκτίμηση
Για την Εφορευτική Επιτροπή

 

Η Πρόεδρος
Χατζηστόϊκου Σοφία

 

Τα Μέλη
Λαφτσή Αθανασία
Νασσόπουλος Χρήστος

 

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ

 

Σήμερα Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 στην Ξάνθη και στη αίθουσα του Εργατικού Κέντρου Ξάνθης διεξήχθησαν οι εκλογικές διαδικασίες σε συνέχεια της Επαναληπτικής Γενικής Συνέλευσης της 3ης Φεβρουαρίου 2018. Σε αυτήν εξελέγη ομοφώνως από τα μέλη του Σωματείου η εφορευτική επιτροπή για τη διεξαγωγή των εκλογών, την οποία αποτελούν οι Χατζηστόϊκου Σοφία ως πρόεδρος, Λαφτσή Αθανασία ως γραμματέας  και Χρήστος Νασσόπουλος  ως μέλη αυτής.

Η εφορευτική Επιτροπή αφού παρέλαβε το εκλογικό υλικό (κατάλογος μελών, αιτήσεις υποψηφιοτήτων και ψηφοδέλτια) και αφού ανέγνωσε αλφαβητικά τα ονόματα των υποψηφίων για κάθε όργανο διοίκησης του Συλλόγου, επικύρωσε όλες τις υποψηφιότητες, διαπιστώνοντας ότι σε καμμία από αυτές δεν υπήρχε κάποιο κώλυμα, και προχώρησε στη εκλογική διαδικασία.

Η κάλπη άνοιξε στις 11:00 π.μ. και έκλεισε στις 16:00 μ.μ..

Από την διαλογή των ψηφοδελτίων προέκυψαν τα κάτωθι αποτελέσματα:

ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.

ΨΗΦΙΣΑΝ : 146 ΕΓΚΥΡΑ :   146     ΑΚΥΡΑ :  0  ΛΕΥΚΑ :  0

Εκλέγονται οι 7 πρώτοι σε σταυρούς

 

Παπαχρόνης Ιωάννης του Χαραλάμπους

 

134
Σταματιάδης Σταμάτης του Αριστείδη

 

119
Νασσόπουλος Χαράλαμπος του Ευσταθίου

 

105
Παπαευστρατίου Γεώργιος του Δημητρίου

 

83
Χατζησάββα Ειρήνη του Νικολάου

 

80
Τσακιρίδης Αφεντούλης του Παναγιώτη

 

69
Καράνταη Χαλήλ του Χουσείν

 

55

 

Αναπληρωματικοί

Γεωργανά Λαμπρινή (Νινή) του Ευαγγέλου

 

49
Κόκκινος Γεώργιος του Βασιλείου

 

39
Μιχαηλίδου Γεωργία του Κυριάκου

 

32

Για την Εξελεγκτική Επιτροπή

ΨΗΦΙΣΑΝ :   146  ΕΓΚΥΡΑ :  146   ΑΚΥΡΑ : 0  ΛΕΥΚΑ : 20

Εκλέγονται οι 3 πρώτοι σε σταυρούς

 

Καραλευθέρη Μαρία                           104

Σταματιάδης Δημοσθένης                    93

Παπατζής Αλέξανδρος                          71

 

 

Οι τρείς (3) της εξελεγκτικής επιτροπής εκλέγονται άπαντες με την παραπάνω σειρά.

 

Το παρόν πρακτικό συντάχτηκε και υπογράφηκε μετά το πέρας της διαλογής στις 18:00 μ.μ..

 

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΦΟΡΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣΤΑ ΜΕΛΗ
 

 

 

 

 

 

Σχετικά Άρθρα