Ο αναπληρωτής υπουργός ανάπτυξης Σωκράτης Ξυνίδης θα μείνει στην ιστορία της Ξάνθης σαν ο βουλευτής με την μικρότερη κοινοβουλευτική θητεία. Αυτό προκύπτει από την απόφασή του να μην συμμετάσχει στις επόμενες εθνικές εκλογές. Όμως όπως μου λένε φίλοι του δεν σκέπτεται να αποχωρίσει από την πολιτική ζωή του τόπου. Αφού ξεμπερδέψει με το ΠαΣΟΚ του Βενιζέλου, θα οργανώσει την κάθοδό του στον Δήμο Ξάνθης διεκδικώντας την καρέκλα του Μ. Στυλιανίδη. Το ΠαΣΟΚ επί χρόνια ψάχνει δυνατό υποψήφιο για να «ξηλώσει» την Νέα Δημοκρατία από τον Δήμο Ξάνθης. Ίσως αυτή είναι η ευκαιρία τους με αρχηγό συνδυασμού τον Σωκράτη Ξυνίδη. (Μπορεί στην κεντρική πολιτική σκηνή να μην τα πήγε τόσο καλά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να γίνει ένας καλός Δήμαρχος!).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".