Με τα την πατάτα που έκανε το ΠαΣΟΚ και μας οδήγησε στο ΔΝΤ ήρθε και η εποχή της πραγματικής πατάτας και τις διανομής της σε χαμηλές τιμές πανελλαδικά. Από τον καιρό του Καποδίστρια είχαμε να δούμε …πατατοπόλεμο, κάτι που εσχάτως έχει προκύψει και στην Ξάνθη. Άπασα η χώρα ζει και κινείται στο ρυθμό των γεωμήλων και οσονούπω σε ρυθμούς λαδιού, ρίγανης, πορτοκαλιών και αμνοεριφίων! Θα αναστενάξουν τα αρνάκια στην σούβλα το ΠΑΣΧΑ. Να πώς αντιμετωπίζεται η κρίση. Οι υπάλληλοι της περιφερειακής ενότητας Ξάνθης κανόνισαν και έφεραν αυτές τις μέρες περίπου 3 τόνους πατάτας από το Νευροκόπι πουλώντας την προς 30 λεπτά το κιλό. (Ο Δήμος Ξάνθης ακόμη περιμένει και ο Αντιδήμαρχος Δημήτρης Μπένης ακόμη σκέφτεται την πρόταση του Ηλία Βασιλούδη!!!)
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".