Κάντε λίγη υπομονή και το πρόβλημα του ΕΟΠΥΥ θα λυθεί, τουλάχιστον για τον νομό Ξάνθης. Για πρώτη φορά το Υπουργείο Υγείας είναι ανυποχώρητο και έτσι οι γιατροί, οι μικροί και νέοι κυρίως και όχι οι «κονομημένοι» που έχουν κάνει τεράστιες περιουσίες, έχουν αρχίσει να το σκέπτονται και να πιέζουν για να βρεθεί λύση. Άλλωστε είναι δεύτερος μήνας τώρα που στα ιατρεία τους δεν πατάει άνθρωπος με τις υποχρεώσεις να τρέχουν. Οι παλιοί που έχουν κομπόδεμα είναι πιο σκληροί και αντέχουν τρώγοντας από τα έτοιμα. Οι νέοι γιατροί που δεν πρόλαβαν… ανησυχούν και φοβούνται μην τελικά μείνουν εκτός ΕΟΠΥΥ και έτσι καταστραφούν. Οι πιέσεις στον Ιατρικό σύλλογο είναι πολλές και πιστεύω ότι εντός των επόμενων ημερών το ζήτημα θα λυθεί με επικράτηση των θέσεων του Υπουργείου. (Εδώ που τα λέμε αρκετά ταλαιπωρήθηκαν οι ασφαλισμένοι για να μπορούν κάποιοι να κάνουν του «καπρίτσιο» τους!!!).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".