Προβληματισμένος πρέπει να είναι ο Δήμαρχος Ξάνθης που υστερεί σε πολλά σημεία με το νέο του σχήμα. Από τους δημοτικούς του συμβούλους λιγότεροι από λίγοι ασχολούνται πραγματικά με τον Δήμο Ξάνθης και λύνουν προβλήματα ενώ εμφανής είναι και η απουσία του Θεολόγου Καλαϊτζή από την σύνθεση του συνδυασμού του Στυλιανίδη. Ο Καλαϊτζής δεν ήταν μόνο καλός γνώστης της νομοθεσίας, είχε την ματιά και την εμπειρία να λύνει πολιτικά ορισμένα διαδικαστικά ζητήματα. Τον ρόλο αυτό προσπαθεί να τον παίξει κατά κάποιο τρόπο ο Δημήτρης Μπένης αλλά δεν του βγαίνει. Καλά που είναι ένας δυο παλιοί αλλά και ο νέος πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου και κάτι περισώνουν. (Αν πάντως δεν υπάρξει ανασυγκρότηση του συνδυασμού και καλύτερη επικοινωνιακή πολιτική δεν βλέπω το «σχήμα» αυτό να βγάζει την τετραετία.
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".