Από την Πέμπτη έχει ξεκινήσει η διανομή προϊόντων όπως μακαρόνια, ρύζι και τυρί προς τους πολύτεκνους της Ξάνθης. Η διανομή θα συνεχιστεί μέχρι τις 18 Δεκεμβρίου, αλλά και από τα μέσα Ιανουαρίου μέχρι το τέλος του μήνα. Περίπου 2600 πολύτεκνες οικογένειες θα λάβουν την απαραίτητη αυτή βοήθεια για να μπορέσουν να βγάλουν τις γιορτές των Χριστουγέννων. (Θα θέλαμε να υπάρχει λίγο περισσότερη οργάνωση, άλλα έστω και έτσι, παρά την ταλαιπωρία στην ουρά, ορισμένοι θα κάνουν χαρούμενες γιορτές).
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".