«Των φρονίμων τα παιδία πριν πεινάσουν μαγειρεύουν»… Έτσι δεν έλεγαν οι παππούδες μας παλιά; Ε, ως «φρονίμων παιδίον» ο πρώην δήμαρχος Βιστωνίδας Βασίλης Τσολακίδης άρχισε ήδη το «μαγείρεμα» με στόχο και σκοπό να είναι έτοιμος στις δημοτικές εκλογές. Και μάλιστα προετοιμάζεται για ένα διευρυμένο Δήμο και όχι αποκλειστικά για εκείνο της Βιστωνίδας. Έτσι ο Βασίλης άρχισε ήδη επισκέψεις στα χωριά που φέρεται να αποτελούν τον νέο υπό κατάρτιση Δήμο και ειδικότερα τα κεντρικά και τα παραλιοχώρια. Πηγαίνει σ αυτά, έχει επαφές με φίλους και γνωστούς, κουβεντιάζει μαζί τους. Με δυο λόγια προετοιμάζει τους πυρήνες που θα στηρίξουν τη μελλοντική υποψηφιότητά του καθώς και ο ίδιος πιστεύει ότι το υπουργείο θα κινηθεί πάνω στην πρόταση του Ινστιτούτου που προβλέπει τουλάχιστον 3- 4 Δήμους για το νομό μας. (Αν το ΠΑΣΟΚ Ξάνθης σκεφθεί ορθά, θα φέρει τον Χατζηευαγγέλου στον Δήμο Ξάνθης και το πεδίο στον κάμπο θα είναι ανοικτό για τον Τσολακίδη).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".