Το 1 ο Φεστιβάλ Λόγιας Ανατολικής μουσικής θα λάβει χώρα στην Ξάνθη από 13 έως 23 Νοεμβρίου. Θα έχει την τιμή να φιλοξενήσει μεγάλους δεξιοτέχνες, καθηγητές πανεπιστημίων όπως τους : Σωκράτη Σινόπουλο (πολίτικη λύρα και πολίτικο λαούτο) Μάρκο Σκούλιο (νέυ) Ευγένιο Βούλγαρη (γιαλί ταμπούρ και πολίτικη λύρα) Κυριάκο Ταπάκη (ούτι και λαούτο) Κατερίνα Παπαδοπούλου (τραγούδι) Σέργιο Βούλγαρη (κρουστά), καθώς και Τούρκους καθηγητές, δεξιοτέχνες μουσικούς.
Συναυλίες, διαλέξεις, προβολές ταινιών, workshops και master class πληροφορίες εγγραφές και κρατήσεις εισιτηρίων στο 25410 25421.
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".