![](https://1.bp.blogspot.com/_XorrzFEhR-A/Stil-2VDIaI/AAAAAAAAKKo/oMCxpm5r-Jc/s400/festival+grafiti+(3).jpg)
Στα πλαίσια των εκδηλώσεων συνεχίζεται η έκθεση στην καπναποθήκη «Π» και οργανώθηκε μια εικαστική παρέμβαση σε τοίχο επί της οδού Φιλίππου και τμήματος Λευκού Πύργου στις 25-26-27 Σεπτεμβρίου που θα αποτελέσει και μια μόνιμη εικαστική έκφραση της τέχνης του γκράφιτι στην πόλη μας.
Η ομάδα των καλλιτεχνών θα συμμετάσχει σε μια νέα δημιουργική προσπάθεια παρεμβαίνοντας σε αυτοκινούμενο τροχόσπιτο στον αύλειο χώρο της καπναποθήκης «Π» το τριήμερο 16, 17 και 18 Οκτωβρίου.
Η εικαστική παρέμβαση θα ξεκινήσει την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου στις 12.30.
Στόχος των διοργανωτών είναι η ανάδειξη και προβολή της σύγχρονης δημιουργίας νέων ανθρώπων και να τους δοθεί η ευκαιρία για μια ελεύθερη έκφραση των κα
![](https://1.bp.blogspot.com/_XorrzFEhR-A/Stil-SeBmFI/AAAAAAAAKKY/vdtqlosb5A8/s400/festival+grafiti+(1).jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/_XorrzFEhR-A/Stil-vUF6cI/AAAAAAAAKKg/FRI8wCdAHNk/s400/festival+grafiti+(2).jpg)