Εντάξει για τίποτε άσχετους μπορεί η είδηση αυτή να εντυπωσιάσει και να πουν ότι κάτι άλλαξε στην δημόσια διοίκηση. Όμως μια άλλη ανάγνωση του τρόπου (αιτήσεις μέσω διαδικτύου) που επέλεξε η κυβέρνηση για να στελεχώσει τον δημόσιο τομέα κατατέθηκε χθες από στέλεχος της ΝΟΔΕ Ξάνθης σε κεντρικό καφέ
«Έξυπνη δεν λέω η κίνηση του Γιώργου. Αντί να έχει δεκάδες άτομα να συνωστίζονται έξω από τα υπουργικά γραφεία, τους παρέπεμψε στο internet. Άλλωστε, σε καμία περίπτωση δεν θα δημοσιοποιηθεί ποιοι έκαναν αίτηση, άρα θα προσληφθούν αυτοί που έχουν προεπιλέξει οι υπουργοί και το Μαξίμου, ενώ οι υπόλοιποι δεν θα μπορούν να πουν κουβέντα. Εν τέλει θα προσλάβουν και μερικούς που δεν ανήκουν στο ΠΑΣΟΚ για να εντυπωσιάσουν την κοινή γνώμη», (Θα το δείτε έτσι θα γίνει, δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία επί του θέματος).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".