Σε 3 μήνες μπαίνουμε στο 2010!!! Τα χρόνια έχουν περάσει και δεν μπορεί να μην εξελισσόμαστε, ως πόλη και ως νομός. Η γειτονική Κομοτηνή λοιπόν μιας έχει ξεπεράσει σε έναν βασικό τομέα. Έχει σε όλους τους κύριους κόμβους χρονομετρητές στα φανάρια τους, και για τους πεζούς και για τα αυτοκίνητα. Έτσι όλοι ξέρουν σε πόσο χρόνο ανάβει το Πράσινο αλλά και πόσο χρόνο έχουν για να περάσουν την διάβαση. Τεχνικά δεν είναι και καμιά σπουδαία δουλειά, πρακτικά για τον δήμο μας όμως, θα αλλάξει τον τρόπο που βλέπουμε την κίνηση μέσα στην πόλη και φυσικά θα μας κάνει όλους μας πιο φιλικούς αφού δεν θα υπάρχει πια «η αγωνία του φαναριού» και το πότε θα ανάψει. Αν το επιχειρήσει ο Δήμος θα είναι ένα έργο που θα συμβάλει στον κατευνασμό των νεύρων των οδηγών. (Δεν το λέμε εμείς οι διεθνείς μελέτες το δείχνουν!!!).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".