Ενδεικτικό της οικονομικής κρίσης που μαστίζει τη χώρα αλλά και την πόλη μας την Ξάνθης. Οι αντιπροσωπείες αυτοκινήτων χτυπούνε τρελά νούμερα πωλήσεων ακόμα και τώρα το καλοκαίρι. Τόσο που δεν προλαβαίνουν να ξεφορτώνουν καραβιές αυτοκινήτων στην Ξάνθη. Έχει την εξήγησή του το θέμα. Μετά το κίνητρο της μείωσης των τελών ταξινόμησης έρχεται το κίνητρο για την πετρελαιοκίνηση και τα υβριδικά. Και ο Ξανθιώτης ως γνήσιος υπερ- καταναλωτής μπαίνει στο τρυπάκι της αγοράς δανειζόμενος από το μέλλον… (Και για 130 τετραγωνικά σπίτι πίσω από το νοσοκομείο δίνει 280.000 ευρώ. Έχουμε οικονομική κρίση;).
Προηγούμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".