Αυτό μόνο η Ν.Δ. και οι υπουργοί της θα μπορούσαν να το καταφέρουν! Λοιπόν, πήρε να μοιράσει ο Χατζηγάκης τα κονδύλια του προγράμματος Leader. Και σαν καλός…Tρικαλινός, του… ξέφυγε το «μαχαίρι» στη μοιρασιά και έπεσε μεράδι μεγαλύτερο στα Τρίκαλα. Αποτέλεσμα, να αρχίσουν να του επιτίθενται άλλες μεγάλες αναπτυξιακές και έτσι μέσα σε λίγες μέρες, ο Υπουργός έκανε νέα κατανομή και τα μοίρασε… ίσα σε όλους! Στην Ξάνθη πάντως με την νέα προκήρυξη, η Αναπτυξιακή Ξάνθης προβλέπεται να πάρει περί τα 6 εκατομμύρια ευρώ για τα επόμενα 5 χρόνια. (Ποσό που αφήνει τους ανθρώπους της ΑΝ.ΞΑΝ. απόλυτα ικανοποιημένους)
Προηγούμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".