Διαβάζει ο Ξανθιώτης στον τύπο για την κρίση, την ανάγκη τόνωσης της αγοράς, τα προβλήματα των καταστηματαρχών, τις διαμαρτυρίες τους ότι οι δουλειές δεν πάνε καλά και ότι η αγορά της Ξάνθης «βογκάει». Ύστερα πάει σε καφετέρια σε κεντρικό σημείο της πόλης, όπου καλείται να πληρώσει για δύο μπύρες 12 ολόκληρα ευρουλάκια. Και αναρωτιέται τι ποσοστό κέρδους επιδιώκει το κατάστημα. Και να χει τουλάχιστον θέα το νέο μουσείο της Ακρόπολης!!! (Το κτίριο της ΔΕΗ έβλεπε).
Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".