Τελικά όποιον και να δω όποιον και να ρωτήσω από απλό ψηφοφόρο της Νέας Δημοκρατίας μέχρι και το πιο υψηλόβαθμο στέλεχος του κόμματος μου λέει το ίδιο πράγμα: «Πάμε καταδιαόλου και σαν χώρα και σαν κόμμα» Για τις εκλογές όμως τα στελέχη είναι αισιόδοξα και λένε ότι θα το παλέψουν!!! Τόση αισιοδοξία δεν την καταλαβαίνω ειλικρινά, όταν μάλιστα παράλληλα το ΠΑΣΟΚ κάνει πάρτι με τις δημοσκοπήσεις στο +5 και τα μέσα ενημέρωσης να χτυπούν τα στελέχη της Ν.Δ. το ένα πίσω από το άλλο. Αν αποφασίσει εκλογές ο Καραμανλής σύντομα τότε η ήττα θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη. (Δεν ξέρω βέβαια τι θα γίνει σε ένα δυο χρόνια… αλλά θα μου πεις πάντα υπάρχουν και χειρότερα…).
Επόμενο άρθρο
Σταύρος Καρυπίδης
Εκδότης - Δημοσιογράφος μέλος της Έ.Ι.Η.Ε.Ε. Lead Digital Strategist - Διαμορφωτής κοινής γνώμης και βιντεογράφος με πιστοποίηση από την Google και το Υπουργείο Τουρισμού στο Digital Marketing "Grow Greek Tourism". Owner & Operator στην Drone Areo View εταιρίας αερο-βιντεοσκοπήσεων και αερο-φωτογραφήσεων (αδειούχος χειριστής ΣμηΕΑ UAS Pilot A & UAS Pilot B). Ceo & Founder της εταιρίας "Φυσικό Αέριο Ξάνθης".